تعریف هتلینگ بیمارستان و رضایت مندی بیماران

در تعریف هتلینگ بیمارستان و رضایت مندی بیماران ابتدا به معرفی و بعد به ارتباط مستقیم آنها می پردازیم. تعریف هتلینگ بیمارستان : مجموعه اقداماتی که برای خدمت رسانی ، ظاهر زیبایی و خدمات رفاهی بیمارستان انجام می گیرد هتلینگ بیمارستان گفته می شود . این مجموعه فعالیت ها به خدماتی که پرسنل هتل به مهمانان خود می دهند نزدیک می باشد.

موردی که حائز اهمیت می باشد این است که مجموعه فعالیت ها تنها اختصاص به درمان بیماران ندارد و در رضایت بیماران نقش بسزایی خواهد داشت.

بدلیل اینکه شناخت اولیه طبق خدمات رفاهی، زیستی، خدماتی، ظاهری می باشد ، هتلینگ بیمارستانی در دیدگاه مثبت یا منفی بودن مراجعین نسبت به مراکز درمانی تاثیر بسزایی دارد و برهمین اساس قضاوت می کنند.

ولی کیفیت خدمات یا تجهیزاتی که در بیمارستان ارائه می شود را نمی توانند مورد قضاوت قرار دهند چون مراجعین شناختی در این مورد ندارند و نمی توانند تحلیلی در این مورد داشته باشند ولی مواردی همانند نظافت بیمارستان ها ، وسایل اتاق بیماران ،دکوراسیون و زیبایی محیط و مواردی از این قبیل قابل فهم و تشخیص می باشد.

هتلینگ بیمارستان ها از عوامل قضاوت بیمار و همراهان او می باشد. چگونگی کیفیت هتلینگ بیمارستان و طریقه رفتار و معاشرت کارکنان آنها با بیماران و همراهان آنها از شاخصه های موثر در کیفیت مراکز درمانی است.

در حال حاضر رضایت مندی بیماران در تمام جهان اهمیت بسیار زیادی در حیطه مراقبت های پزشکی دارد .

از مشتریان اصلی بیمارستان ها و مراکز درمانی ، بیماران و همراهان آنها می باشند .از وظایف اصلی ارائه کنندگان خدمت تحقق نیاز واقعی مشتریان و بدست اوردن رضایت آنهاست.

امری که بیانگر انجام درست خدمات موردنظر در بیمارستان یا مرکز درمانی می باشد رضایت مندی بیماران از هتلینگ بیمارستانی است. این رضایت منحصرا بدلیل ارائه خدمات حرفه‌ای و بهره‌مندی از فناوری‌های پیشرفته نمی باشد ،بلکه علت اصلی این رضایتمندی ناشی از کیفیت و متنوع بودن خدمات اقامت بیمار و چگونگی رفتار کارکنان بیمارستان‌ها می‌باشد .هرچه تنوع این خدمات بیشتر و کیفیت آنها بهتر ،رضایت مندی بیماران و انتخاب کردن مجدد آن بیمارستان بوسیله آنها بیشتر است.

اجرایی نمودن برنامه ارتقاء کمی و کیفی خدماتی که به بیماران و همراهان آنها در ارائه دادن امکانات خوب به آنها می گردد ،اصلی ترین گام برای افزایش رضایت مندی بیماران و کلیه خدمت گیرندگان می باشد. اجرایی شدن این هدف نیازمند مشخص نمودن استانداردهای خدمات اقامت بیمار و یکپارچه کردن آنها می باشد.

شرکت راد طب نقش جهان با تولید وارائه بهترین تجهیزات هتلینگ بیمارستانی درهمین امر قدم برداشته و تمامی محصولات آن با بهترین مواد اولیه و کاملا بهداشتی تولید شده است .هدف شرکت راد طب نقش جهان برآورده کردن نیاز مشتریان عزیز بر طبق بالاترین استانداردهای جهانی و ایجاد رضایت مندی کامل آنها می باشد.
تفاوت هتلینگ بیمارستانی با صنعت هتلداری

هتلینگ در بیمارستانداری تفاوتهای ناچیزی با صنعت هتلداری دارد .جدای از مبنا بودن و اساسی بودن همه خدمات و وسایل و فضاهای فیزیکی در بیمارستانها که نیازمند رعایت آنها در هتلداری نمی باشد موضوعی مهمتر دامنه تعریف این خدمات می باشد. این تفاوت ها باعث ایجاد سوء تفاهم در افکار عمومی و جراید می شود که باعث ایجاد مشکلاتی می گردد.

چیزی که در بیمارستانداری به هتلینگ گفته میشود مجموعه اقداماتی است که برای خدمت رسانی ، ظاهر زیبایی و خدمات رفاهی بیمارستان انجام می گیردکه همانند سایر محلهای اقامتی بوده و کم و بیش ارتباطی به عملیات درمانی ندارد .

نکته مهم در باید ها و نباید هاست .به معنای آنکه همه انتخابات و اختیارات در مراکز اقامتی و سیاحتی

با میهمان می باشد در صورتیکه در بیمارستان حدودا تا 1 دهه پیش برای بیمار انتخابی وجود نداشت

و امروزه هم که تاحدودی سعی در تعویض دیدگاهها می باشد، هنوز هم بیماران قدرت انتخابی به ان شکل ندارند و نمی توانند هر غذا یا پوشش را انتخاب نمایند.

بطور کلی همه این موارد دارای اصول و ضوابط مکان های درمانی می باشد. مدیر مراکز درمانی نباید سختگیر باشند به گونه ای که انتخاب هتلینگ از بیمار نفی شودو نه بصورتی باشد که آنقدر آزادی بدهد که هتلینگ بیمارستان منجر به بیماری شود

هتلینگ بیمارستان شناسه هر بیمارستان است. بیماران از کیفیت وسایل و لوازم اتاق عمل اطلاعاتی ندارند . لذا برای بیماران و همراهان آنها تنها لوازم و وسایل اتاقشان و نظافت و خدمات جانبی حائز اهمیت می باشد و این موارد و در واقع هتلینگ بیمارستان میتواند موثرترین تبلیغات و بهترین روش برای جلب رضایت بیمار باشد.

شرایط و ویژگی های محیط بیمارستان و در واقع هتلینگ بیمارستان است که بیمار با آنها سپری کرده و این عوامل است که در ذهنش جای می گیرد و نام بیمارستان را به ذهن خود می سپارد .شاید به خاطر همین موضوع است که بیمارستان های خصوصی هتلینگ بیمارستانی بهتری نسبت به بیمارستان های دولتی داشته و حتی از لحاظ مواردی از نظام ارزشیابی بیمارستان های کشور جلوترند.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *